Universe pakketilbud

Oplevelsesferie

Bo på Drejby Strand Camping og besøg Universe i sommerferien. Det er Danmarks bedste oplevelsespark at besøge i 2019 – her er sjov en videnskab.

I tilbuddet er syv overnatninger i egen vogn eller telt med fri adgang til internet og en daglig adgang til poolen. Samt billetter til en dagsoplevelsesdag i Universe. Prisen på en standardplads (inklusiv to børn og to voksne) er kr. 3.390 – ekstra person kan tilbydes for kr. 590 plus forbrug. Bookes on-line.

 

Weekendpakke: Bo på Drejby Strand Camping i egen vogn eller telt og tag på oplevelse i Danfoss Universe. Pakken gælder for to overnatninger med fire personer i egen vogn eller telt på en standardplads og indeholder dagsbilletter til Universe samt fri internet og adgang til pool. Priser fra kr. 1.250 (Ekstra person kr. 298). Tilbuddet er kun gældende i sæson B, C samt D og skal bookes on-line.

Universe er sønderjyllands største og sjoveste oplevelsespark – se mere her.

Camping tilbud – miniferie i Sønderjylland

Helligdagstilbud

  • Påske 5 overnatninger kr. 1.295
  • St. Bededag 3 overnatninger kr. 895
  • Krt. Himmelfart 4 overnatninger kr. 1.395
  • Pinse 3 overnatninger kr. 1095

Tilbuddet er på en standardplads og er gældende for en familie på fire med hjemmeboende børn, excl. forbrug. Ekstra person kr. 58 / overnatning.

Indeholder fri internet + en pool adgang/person/dag.

Tilbuddet skal bookes online.

Voksenferie 55 + Særligt tilbud til seniorer

  • Voksenferie 55 + (2 personer) 4 dage fra kun kr.710
  • Voksenferie 55 + (2 personer) 1 uge fra kun kr. 1.210
  • Voksenferie 55 + (2 personer) 2 uger fra kun kr. 2310

Tilbuddet er gældende hele sæsonen 12. april – 29. september 2019 på udvalgte pladser. Valgfri ankomst og afrejse.

Højsommertilbud

  • 14 overnatninger på standardpladser kr. 5.295
    Med ankomst 6/7, 13/7, 20/7, 27/7, 3/8
    Tilbuddet indeholder fri internet + 1 x pooladgang/person/dag

Tilbuddet skal bookes on-line og er gældende på en standardplads for en familie på fire excl. forbrug. Ekstra person kr. 58 / overnatning.

Camping priser

Sæsonpriser

SæsonpladserStandardHavkigXL Plads
Sæsonplads 12/4 – 29/9kr.11.25013.80013.800
Forårsplads 12/4 – 6/7kr.4.7955.9755.975
Sensommerplads

18/8 – 29/9

kr.2.3953.0853.085
Vinterparkering – Udendørskr.800800800
Sæson Plus Helsæsonkr.2.0002.0002.000
Sæson Plus Forår/Sensommerkr.750750750

 

Sæsonpladser skal være booket og betalt ved ankomst.

Book nu

Campingpriser

Sæson DSæson CSæson BSæson A
Børn (0-11år)kr.58585858
Voksenkr.78787878
Hundkr.25252525
Standard pladskr.4997124159
Havkigkr.69117144179
Havudsigtkr.89137164199
XL Pladskr.64105139174
XL Plads Havkigkr.84122159194
XL Plads Havudsigtkr.104152179214

Book nu

Priser og Tilbud

Onlinebooking

Gå ind på onlinebooking her og se hvad der ledigt i din ferie.

Book nu online

Tilbud

Er du spontan? Så tag et kig på vores tilbud for campinghytter / campingpladser

Campinghytter ›
Ferieledligheder ›

Perioder 2019

D: 23.04-16.05 + 20.05-29.05 + 03.06-07.06 + 11.06-20.06 + 26.08-29.09

C: 12.04-22.04 + 17.05-19.05 + 21.06-28.06 + 19.08-25.08

B: 29.06-05.07 + 12.08-18.08

A: 30.05-02.06 + 08.06-10.06 + 06.07-12108